Logo ve Amblem Tasarımı

Logo deyip geçmeyin

Logonuz, müşteri tarafında görünen ilk yüzünüzdür. Müşterileriniz mağazanıza getirmek için kullandığınız tüm reklam unsurlarında müşterileriniz sizi ve işletmenizi rakiplerinizden logonuz ile ayırt ederler. Genellikle yaptığımız hatalar, inşaat firmalarının bir çatı veya ev görseli kullanması ve bir yazı karakteri seçerek onunlada firma ismini yazması, veya hızlı yemek sektöründe faaliyet gösterenlerin bir döner görseli ve altına da restoranın ismini yazması şeklinde logolar oluşturuluyor. Restoranların bol olduğu bir sokağa girdiğiniz zaman bunu daha net görebiliyorsunuz. Her işletme neredeyse bir zincirin parçası gibi benzer logoları kullanıyorlar.

Halbuki sektörde yıllardır hizmet veren özellikle ABD merkezli zincir fast-food mağazalarına baktığınız zaman logolarının birbirlerinden oldukça farklı olduğun rahatlıkla görebilirsiniz. Ve özellikle de kurumsal renkleri ile bu markaları birbirlerinden kolaylı ayırt edebilirsiniz. Mesela Mc Donald’s ın sarısı, Burger King’in kırmızısı gibi…

Logonuz sizi, işinizi temsil etmeli, göze hoş görünmeli ve renklerinizde fark edilir olmalı. Bu nedenle hep dediğimiz gibi logo ve amblem tasarımcınızdan yaptığınız işe ve hedef kitlenize uygun ve rakiplerinizden sizi ayıracak renkler kullanmasını ısrarla isteyin.

Bizim mesleğimiz reklamcılık. Fransa’nın ve Avrupa’nın her ülkesinde faliyet gösteren işletmelere kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz.

İşletmenizi logosu ve amblemi, yeni doğan çocuğuna isim vermek gibi yıllarca yaşayacaktır. Bu nedenle en baştan doğru seçim ile doğru kişilerle çalışıp hedefe en doğru ve en kısa sürede ulaşmak önemlidir. İşletmeniz A’dan Z’ye giderken, A’daki başlangıcınız ne kadar iyi olursa yıllar içerisinde yapacağınız çalışmalarda o kadar benzersiz ve hedefe ulaşan çalışmalar olacaktır.

Atalarımızın dediği gibi; “Nasıl başlarsanız, öyle devam eder!”